23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Transportmagasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

Camoni-medarbejder på pension

Jan Willmarst har passeret aldersgrænsen for at kunne gå på efterløn.
Annonce

Den rare telefonstemme der i 20 år har ekspederet dig når du har ringet til Camoni Maskintransport er afløst, af en "ny" Jan.

Jan Willmarst - alias "Verdens flinkeste mand" - gik hurtigt ud af skolen og startede i lære som Købmand. Det blev kun til et enkelt år som udlært købmand, inden Jan startede som øl-kusk hos Carlsberg i 1969.

Annonce

Efter ølstrejken i 1985 besluttede Jan at søge nye veje, og det blev bl.a. transport af kirsebærvin fra Tyskland til Vime Supermarked-kæden samt fabrikation af kogechokolade i hjemmet.

Annonce

Efter ansættelser i et par andre firmaer med transportopgaver kom der i 1991 et tilbud om at komme til Camoni på Valseholmen i Avedøre. Siden da har vi alle haft glæde af Jans altid venlige og hjælpsomme telefonstemme hos Camoni.

Annonce

Jan har gennem alle årene bidraget med en rigtig god service.

Tak for det.

Annonce
Annonce
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.14|