23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Transportmagasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

Blue Water indviede Taulov-terminal

300 gæster til åbningsreception i Taulov.
Annonce

Fredag den 30. september inviterede Blue Water til åbningsreception i de nye lager- og kontorfaciliteter i Taulov.

- Det blev en stor succes med mange besøgende fra nær og fjern. Vi har budt omtrent 300 kunder, forretningsforbindelser og venner af huset velkommen i dag. Generelt har gæsterne givet udtryk for, at det er et imponerende byggeri. Det gør os stolte og glade at se så mange mennesker, der ønsker os godt på vej, siger Bent Weidinger, som er kontorchef i Taulov.

Annonce

Blandt talerne var blandt andre Kurt Skov, Blue Waters grundlægger og administrerende direktør samt Fredericias borgmester Jacob Bjerregaard.

Annonce

Sidstnævnte udtrykte glæde ved at have fået en stærk transportvirksomhed og nye arbejdspladser til kommunen.

Der har siden indflytningen i august været god aktivitet i Taulov, hvor Blue Water nu råder over et kontorareal på 1.800 kvadratmeter og en godsterminal på 12.300 kvadratmeter.

Annonce
Annonce
Annonce
Supply Chain Management Se tema
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.064|