23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Transportmagasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

Lokalkendt sælger til Scania

Ny salgskonsulent til Sjælland.
Annonce

Anders Andreassen startede d. 1. maj 2016 som salgskonsulent hos Scania, hvor han skal sælge nye og brugte Scania-lastbiler og -serviceløsninger til vognmænd og transportvirksomheder på Sjælland.

Anders Andreassen - 42 år - har en lang baggrund fra transportbranchen. Han er vokset op i en vognmandsfamilie og har kørt som chauffør i 10 år. Han har de seneste otte år beskæftiget sig med salg af lastbiler og serviceløsninger til transportbranchen.

Annonce

- Jeg har oplevet branchen fra flere sider og har stort kendskab til vognmændenes daglige udfordringer. Jeg føler mig derfor  i stand til at rådgive dem til at finde de mest optimale totalløsninger, som kan være med til at reducere deres omkostninger og optimere køretiden på vejene, fortæller Anders.

Annonce

Anders er født og opvokset i Køge-området og er i dag bosiddende med sin kæreste i Køge.

Annonce
Annonce
Annonce
Supply Chain Management Se tema
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.032|instance-web04