23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Transportmagasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

U-Freight fejrer jubilæum

50 år fejret med stor konference.
Annonce

Den Hong Kong-baserede speditions- og logistikvirksomhed U-Freight fejrer i disse dage selskabets 50 års jubilæum med en stor konference i Hong Kong.

Flere end 150 delegerede fra U-Freights netværk af egne kontorer og eksklusive agenter tager del i det tre dage lange jubilæumsarrangement, der særligt vil fokusere på selskabets videre udvikling.

Annonce

Administrerende direktør i U-Freight, Simon Wong:

- Siden 1968 har U-Freight skabt et netværk af datterselskaber og eksklusive agenter. Vi kan tilbyde den fulde pakke inden for luft- og søfragt, og koncernen er en af verdens førende udbydere af internationale speditions- og logistikydelser, og er i en særlig fordelagtig position til at tilbyde afskibere at flytte gods i intra-Asien mellem Kina, Japan, Sydkorea og ASEAN-landene, såvel som resten af verden, siger Simon Wong.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Supply Chain Management Se tema
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.047|