23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Transportmagasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

Første Antonov AN- 225 charter fra Zürich

Chapman Freeborn og Natco Global Transport Solutions & Projects har med succes sendt en Antonov AN- 225 med en 170 tons tung last fra Schweiz til Bahrain.
Annonce

Chapman Freeborn og Natco Global Transport Solutions & Projects har med succes sendt en Antonov AN- 225 med en 170 tons tung last fra Schweiz til Bahrain.

Ved operationen blev en gigantisk GT13E2 gasturbinerotor, en generatorrotor og andet stort teknisk udstyr fløjet til Mellemøsten – og samtidigt besøgte verdens største fastvingede fly Zurich Airport for første gang.

Annonce

Det er anden gang, at Chapman Freeborn henter den gigantiske Antonov AN- 225 til Europa i løbet af de seneste måneder.

Chapman Freeborn blev grundlagt i England i 1973, og gruppen har over 30 afdelinger rundt om i verden. Virksomheden har specialiseret sig i charter og leje af fly og helikoptere til en bred kundebase, herunder store internationale organisationer, NGO'er , multinationale selskaber, regeringer og et væld af brancher i hele verden.

Annonce

Desuden tilbyder Chapman Freeborn specialiserede personbefordring, herunder med privat jet og helikopter. Selskabet har over 450 medarbejdere.

Annonce
Annonce
Annonce
Supply Chain Management Se tema
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.097|instance-web02