23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Transportmagasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

Veteranrally hos Frode Laursen

Lørdag d. 1. juni 2013 var en stor dag hos Frode Laursen i Vitten.
Annonce

Lørdag d. 1. juni 2013 var en stor dag hos Frode Laursen i Vitten.

Silkeborg Veteranrally havde arrangeret deres 13. veteranrally, der startede og sluttede i Silkeborg, og havde i den forbindelse et stop forbi Frode Laursen.

Fra kl. 11.30-14.00 var folk inviteret, herunder beboerne i Vitten, og det fantastiske vejr var helt sikkert medvirkende til de 600-700 fremmødte.

Annonce

Der var 116 veteranbiler, bestående af lastbiler, brandbiler og busser, og det var ikke bare biler fra Østjylland – der var biler fra Holland, Tyskland m.fl. og det var stort at se de flotte biler rulle ind på pladsen en efter en, hvor man virkelig kunne se hvordan de var gjort klar til den store dag.

Annonce

Der var mulighed for at hilse på gamle kollegaer, og veteran-chaufførerne fik hver en mulepose med bl.a. en bog om Frode Laursen. Til børnene var der en rygsæk med forskellige gode sager, og Frode Laursen sponsorerede pølser og sodavand til alle på pladsen – 1100 pølser røg der over disken i FL pølsevognen.

Annonce
Annonce
Annonce
Supply Chain Management Se tema
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.046|